Economist - Departamentul Economic

Anonim recruteaza Economist - Departamentul Economic

anonim_yopmail.com_GPU5
Actualizat la: 2012-04-26
Valabil pana la: 2012-06-30

Compania Anonim Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Principalele responsabilitati:
- Verificarea corectitudinii inregistrarilor contabile generate automat in urma importurilor de date si inregistarea manuala in contabilitate a operatiunilor care nu sunt generate de aplicatiile conexe;
- Evidenta contabila a relatiilor cu tertii (furnizori, reasigurator);
- Identificarea si reconcilierea eventualelor diferente constatate in urma punctajelor efectuate cu tertii;
- Intocmirea zilnica a documentelor privind activitatea de trezorerie (ordine de plata, registru de casa);
- Reconcilierea lunara a datelor din contabilitate;
- Participa la inventarierea patrimoniului;
- Emiterea de rapoarte de management pe baza rezultatelor contabile;
- Intocmirea rapoartelor in conformitate cu reglementarile CSA si alte rapoarte solicitate de normele legislative in vigoare;
- Cresterea productivitatii prin automatizarea diverselor procese, imbunatatirea procedurilor de lucru.

Experienta profesionala:
- Minim 3 ani de experienta in contabilitate si raportare in domeniul asigurarilor;
- Cunostinte privind managementul cash-ului;
- Absolvent al facultatii de stiinte Economice, de preferat specializarea Contabilitate.

Profilul candidatului:
- Capacitate de analiza si interpretare a rezultatelor financiar-contabile;
- Respectarea termenelor de raportare;
- Spirit de initiativa si orientare spre rezultate;
- Comunicare eficienta si lucru in echipa;
- Persoana integra, atenta, disponibila si de incredere;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Capacitati organizatorice si de planificare;
- Spirit de echipa;
- Orientat catre rezultate.

Limba italiana reprezinta un avantaj.

Job Urgent