Consultant Financiar

Uniqa recruteaza Consultant Financiar

uniqa_yopmail.com_PDYU
Actualizat la: 2012-04-10
Valabil pana la: 2012-10-31

Compania Uniqa Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Responsabilitati:
- Prezentarea detaliata a serviciilor financiare si identificarea necesitatilor financiare ale clientilor;
- Prezentarea solutiilor financiare personalizate pentru fiecare client in parte;
- Oferirea de consultanta, prezentarea de solutii si incheierea de contracte de asigurari de viata atat persoanelor fizice, cat si persoanelor juridice;
- Gestionarea portofoliului de clienti.

Cerintele noastre:
- Constituie avantaj daca aveti format un portofoliu de clienti sau potentiali clienti;
- Studii medii sau superioare finalizate;
- Experienta de preferat in asigurari sau in intermedieri financiare, banci, real estate, vanzari;
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel);
- Abilitati bune de comunicare, persuasiune, relationare, negociere si vanzare;
- Optimism, atitudine pozitiva, spirit antreprenorial, entuziasm si motivatie.

Care sunt beneficiile alaturi de UNIQA Asigurari de Viata?
- Suport si consiliere practica oferite de specialistii UNIQA;
- Dezvoltarea unei cariere de succes pe termen lung alaturi de UNIQA Asigurari de Viata;
- Garantia brandului UNIQA si servicii de calitate;
- Obtinerea de venituri substantiale din activitatea desfasurata.

Valorile UNIQA, valorile tale.
Valorile UNIQA definesc unicitatea noastra, atat in relatiile cu partenerii si clientii, cat si privind strategia noastra de dezvoltare.

CALITATE
RESPECT
DECENTA
UNITATE
FLEXIBILITATE

Job Urgent