Referent Daune

Avus recruteaza Referent Daune

avus_yopmail.com_RNM7
Actualizat la: 2012-04-10
Valabil pana la: 2012-10-31

Compania Avus Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea Postului:
- Indeplinirea activitatilor legate de deschiderea si gestionarea dosarelor de dauna (preluarea instiintarilor de daune de la partile implicate, deschidere dosare de dauna si lucrari legate de solutionarea daunelor, repartizarea corespondentei la dosarele de dauna, avizarea daunelor, corespondenta interna si externa);
- Corespondenta cu societati de asigurare, cu autoritati romane si / sau straine etc., in legatura cu solutionarea daunelor auto produse in Romania sau in strainatate.

Program de Lucru:
- Full Time.

Cerinte:
- Studii superioare;
- Foarte buna cunoastere a cel putin doua limbi straine, scris si vorbit (limba germana constituie un avantaj);
- Cunostinte de operare PC (Excel, Word, Power Point);
- Abilitati de comunicare;
- Pregatire / cunostinte suplimentare in domeniul asigurarilor auto

Beneficii:
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Conditii deosebite de munca;
- Mediu de lucru intr-o companie de nivel european;
- Pachet salarial motivant.