Reprezentant Local

CERTASIG recruteaza Reprezentant Local

certasig_yopmail.com_yran
Actualizat la: 2012-04-10
Valabil pana la: 2012-12-31

Compania CERTASIG Nivel cariera Peste 3 Ani Exp
Limbi straine

Responsabilitati:
- Raspunde direct de intregul proces de subscriere a politelor de asigurare;
- Contribuie la atragerea noilor clienti;
- Urmareste dezvoltarea pietei (schimbari in nevoile clientilor, produse noi ale concurentei etc.), informeaza si transmite propuneri catre Centrala legate de elaborarea de noi produse si dezvoltarea celor deja existente;
- Contribuie la stabilirea si implementarea planului de atragere si fidelizare a clientelei, avand in vedere imbunatatirea permanenta a calitatii serviciilor;
- Este responsabil de indeplinirea bugetului de vanzari alocat;
- Realizeaza activitati de control intern specifice functiei, conform reglementarilor interne.

Candidatul ideal:
- Abilitati/calitati individuale: proactivitate, perseverenta, seriozitate, corectitudine, integritate, abilitati de negociere, comunicare buna, capacitate de coordonare, abilitati de analiza si sinteza;
- Studii superioare finalizate (economice, tehnice sau juridice);
- Cel putin trei ani de experienta intr-o pozitie relevanta postului in domeniul asigurarilor;
- Cunoasterea legislatiei specifice si a pietei de produse din domeniului asigurarilor;
- Excelente abilitati de relationare cu clientii, negociere si vanzare;
- Orientare puternica catre rezultate si competitivitate;
- Bune abilitati de operare PC: pachetul MS Office;
- Alte cerinte: carnet de conducere categoria B.

Se ofera:
- Pachet salarial motivant, compus din salariu fix si supra comision pentru politele vandute;
- Telefon mobil si laptop;
- Decontarea cheltuielilor cu deplasarea.