Actuar

Anonim recruteaza Actuar

anonim_yopmail.com_GPU5
Actualizat la: 2012-04-09
Valabil pana la: 2012-06-30

Compania Anonim Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Determinarea valorii rezervelor tehnice;
- Controlul activelor admise sa acopere rezervele tehnice;
- Calculul primelor de asigurare;
- Calculul marjei de solvabilitate minime;
- Calculul marjei de solvabilitate de care dispune asiguratorul;
- Calculul beneficiilor obtinute din fructificarea activelor admise sa acopere rezervele tehnice pentru asigurarile de viata;
- Elaborarea , certificarea si transmiterea catre Comisia de Supraveghere a Asigurarilor a raportului actuarial anual, ale carui continut si forma sunt stabilite prin normele emise in aplicarea Legii privind activitatea de asigurare si supravegherea asigurarilor nr.32/2000;
- Certificarea tuturor rapoartelor transmise catre CSA care contin calcule actuariale.

Cerinte:
- Studii superioare de lunga durata;
- A absolvit cu diploma, in tara, studii actuariale la institutii de invatamant superior sau alte forme de pregatire postuniversitara;
- Experienta de cel putin 3 ani in domeniul asigurarilor, matematicilor financiare sau statisticilor, activitatea desfasurata necesitand cunostinte actuariale;
- Fara cazier judiciar sau fiscal;
- Limba engleza foarte bine (obligatoriu);
- Domiciliul in Bucuresti.

Job Urgent