Director Departament Control Intern si Conformitate

CERTASIG recruteaza Director Departament Control Intern si Conformitate

certasig_yopmail.com_yran
Valabil pana la: 2018-01-19

Compania CERTASIG Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

CertAsig Asigurare si Reasigurare este o companie de asigurari non-viata dedicata segmentului de clienti Corporate, ce isi desfasoara activitatea exclusiv prin intermediul companiilor de brokeraj. Cu un pachet majoritar de actiuni detinut de Royalton Capital Investors II, un fond privat european de investitii, CertAsig are sustinerea indirecta a diverselor institutii financiare europene prestigioase, printre care Alpha Associates, Banca Europeana de Reconstructie si Dezvoltare (BERD) si Fondul European de Investitii (EIF). CertAsig are o echipa de peste 90 de specialisti in asigurari in sediul central din Bucuresti si 5 puncte de lucru regionale din care 2 reprezentante internationale in Istanbul, Turcia si Sofia, Bulgaria.

CertAsig recruteaza:

Responsabilitati:
- Realizeaza periodic actiuni de control intern si se asigura de o functionare corecta a activitatii in cadrul companiei;
- Propune planuri de imbunatatiri acolo unde sunt nereguli si urmareste modul de solutionare a situatiilor de neconformitate;
- Colaboreaza cu toate departamentele si se asigura ca procedurile companiei sunt aliniate cu obiectivele companiei, legislatia locala precum si cerintele EIOPA (Solvency II);
- Realizarea si monitorizarea planului anual de control intern si conformitate.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate;
- Minim 5 ani experienta in control intern si 3 ani experienta in asigurari non -life;
- Cunostinte solide privind legislatia in vigoare, inclusiv legislatie Solvency II;
- Absolvirea unor programe de pregatire in domeniul controlului intern reprezinta un avantaj;
- Posibilitatea intocmirii unor rapoarte de analiza complexe;
- Cunostinte avansate Microsoft Office;
- Cunostinte baze de date SQL - prezinta un avantaj;
- Cunostinte limba engleza - nivel avansat (cerinta obligatorie);
- Disponibilitate pentru deplasari atat in tara, cat si in strainatate.

Profilul candidatului:
- Excelente abilitati de prioritizare si organizare a timpului;
- Spirit de observatie, gandire strategica;
- Abilitati de investigare;
- Capacitatea de a lucra sub presiune si in conditii de stres;
- Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Autonomie si initiativa.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu international profesionist.

Persoanele interesate pot transmite CV-urile pe adresa de e-mail hr@certasig.ro, pana la data de 19 ianuarie 2018.