IT Business Analyst (Bucuresti)

ASIROM V.I.G. S.A recruteaza IT Business Analyst (Bucuresti)

asirom_yopmail.com_9guy
Actualizat la: 2017-07-04
Valabil pana la: 2017-07-31

Compania ASIROM V.I.G. S.A Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati principale:
- Analiza proceselor si activitatilor de business prin consultarea business unit-urilor;
- Documentarea specificatiilor de business (functionale);
- Transformarea specificatiilor functionale in cerinte tehnice;
- Participarea la intalniri de analiza de business si functionala;
- Project Management Support (urmarirea task-urilor, a executiei CR-urilor, a escaladarii incidentelor, validarea livrabilelor);
- Coordonarea activitatilor de UAT;
- Dezvoltarea de scenarii si cazuri pentru procesul de testare;
- Suport in gestionarea relatiei cu clientul intern pentru schimbari si incidente complexe.

Profilul tau:
- Studii superioare;
- Experienta in asigurari - minim 3 ani, inclusiv cunoasterea proceselor de business sau experienta de lucru cu aplicatii de asigurari;
- Experienta de lucru cu aplicatii web/ sisteme informatice (portaluri, web services), cunostinte de baza privind tehnologiile de baze de date;
- Experienta de lucru cu INSIS reprezinta un avantaj;
- Experienta de lucru in proiecte IT (minim 2 ani);
- Limba engleza.

Oferta ASIROM:
- Salariu corespunzator responsabilitatilor si pozitie;
- Beneficii suplimentare conform regulilor interne;
- Programe de dezvoltare profesionala si competente;
- Mediu de lucru dinamic si profesionist.

Daca iti doresti sa faci parte dintr-o echipa dinamica si sa lucrezi intr-un mediu competitiv, cu oportunitati de dezvoltare la nivel national si international, te rugam sa ne trimiti CV-ul tau la adresa recrutare@asirom.ro, mentionand pozitia pentru care ai aplicat.

Te asteptam in echipa noastra!

Job Urgent