Senior Broker

VERASIG Broker de Asigurare recruteaza Senior Broker

verasig_yopmail.com_pp9b
Actualizat la: 2017-06-20
Valabil pana la: 2017-06-30

Compania VERASIG Broker de Asigurare Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Departament:
- Corporate.

Pachet salarial:
- Salariu & beneficii.

Program de lucru:
- Full time.

Locatie:
- Constanta.

Scurta descriere a postului, responsabilitati:
- Prospectarea pietei, atragerea de noi clienti si extinderea portofoliului pentru clientii existenti;
- Administrarea portofoliului de asigurari pentru clientii alocati;
- Dezvoltarea portofoliului existent conform standardelor si procedurilor Verasig;
- Efectuarea de analize bazate pe management-ul riscului pentru client;
- Negocierea ofertelor de asigurare pentru clientii noi in vederea optimizarii raportului dintre cost si acoperire.

Educatie:
- Studii superioare.

Experienta profesionala:
- Minim 5 ani in domeniul asigurarilor pretabile clientilor Corporate.

Personalitate:
- Dinamic, flexibil, rezistent la stres, eficient;
- Abilitati de comunicare si relationare, atentie pentru detalii, atentie fata de nevoile clientului, capabil sa lucreze in echipa;
- Bun negociator.

Cerinte:
- Cunostinte de specialitate in domeniul asigurarilor;
- Cunostinte IT – programe specifice asigurari;
- Engleza - nivel mediu;
- Permis de conducere - B.

Beneficii:
- Un mediu de lucru dinamic si profesionist;
- Posibilitatea construirii unei cariere intr-o societate in plina dezvoltare;
- Salariul este completat de pensie privata si tichete de masa.

CV-urile se vor trimite pe adresa de e-mail: office@verasig.ro.

Job Urgent