Sef Departament Casco Retail si AMM

Omniasig recruteaza Sef Departament Casco Retail si AMM

omniasig_yopmail.com_7shw
Actualizat la: 2017-06-20
Valabil pana la: 2017-06-30

Compania Omniasig Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Principalele responsabilitati:
- Evalueaza si coteaza riscurile specifice asigurarilor CASCO pentru persoane fizice si persoane juridice cu exceptia flotelor;
- Administreaza portfoliul de produse de asigurare CASCO de care raspunde pentru realizarea obiectivelor stabilite (revizuirea produselor existente, modificari de conditii de asigurare, tarife de prima, retragerea de produse, instructiuni de subscriere etc);
- Monitorizeaza evolutia indicatorilor tehnici pentru portofoliul de care raspunde, intocmeste analize tehnice specifice si propuneri de imbunatatire a rezultatelor liniei de business;
- Acorda suport fortei de vanzari in vederea emiterii si gestionarii contractelor de asigurare;
- Contribuie activ la actualizarea/elaborarea procedurilor/normelor interne pentru reglementarea activitatii de subscriere din aria sa de activitate;
- Participa activ la implementarea si modificarea produselor in sistemul informatic;
- Analizeaza si propune solutii de raspuns la reclamatiile primite referitoare la asigurarile de care raspunde.

Cerinte:
- Studii superioare (in domeniul tehnic/economic);
- Experienta in asigurari - minim 5 ani;
- Experienta in subscriere asigurari CASCO - minim 3 ani;
- Cunostinte privind legislatia in domeniul asigurarilor, produse (conditii, tarifare), managementul portofoliului de produse, managementul schimbarii;
- Cunostinte utilizare MS Office - nivel avansat;
- Cunostinte limba engleza – nivel mediu.

Aptitudini:
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Gandire structurata, spirit de observatie, atentie la detalii;
- Flexibilitate la schimbari, inovatie;
- Orientarea spre rezultate, competitivitate, perseverenta;
- Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa;
- Integritate, initiativa, autocontrol, seriozitate, tact, corectitudine.

Candidatii interesati pot trimite CV-ul la adresa de e-mail: recrutare@omniasig.ro.

Job Urgent