Account Manager

PIRAEUS Asigurari! recruteaza Account Manager

piraeus_yopmail.com_v5cu
Actualizat la: 2017-06-13
Valabil pana la: 2017-06-30

Compania PIRAEUS Asigurari! Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea jobului:
- Principalul obiectiv il reprezinta dezvoltarea colaborarii cu clientii persoane juridice existenti in portofoliul companiei;
- Se ocupa cu prospectarea continua a pietei si abordarea potentialilor clienti, in vederea promovarii serviciilor companiei;
- Acorda consultanta de specialitate clientilor in vederea incheierii contractelor de asigurare;
Intocmeste oferta de asigurare (prezentarea riscurilor asigurate, negocierea cu societatile de asigurari);
- Gestioneaza corespunzator intreg procesul de vanzare (prospectare, intalniri, prezentari, rapoarte, etc);
- Identifica nevoile de asigurare ale potentialilor clienti si creeaza oferte personalizate, in baza nevoilor identificate;
- Mentine o legatura permanenta cu clientii, este atent la nevoile lor si raspunde prompt solicitarilor acestora;
- Colecteaza informatii privind concurenta si tendintele pietei asigurarilor;
- Inregistreaza politele de asigurare si mentine la zi bazele de date;
- Reprezinta societatea in relatia cu asiguratorii.

Cerinte:
- Studii superioare cu licenta;
- Experienta in asigurari - minim 2 ani;
- Experienta in vanzari – minim 3 ani;
- Cunostinte avansate MS Office/ Excel, Word;
- Cunostinte in utilizarea aplicatiilor IT;
- Limba engleza nivel mediu;
- Cod RAF obligatoriu.

Competente:
- Bun vanzator, ambitios si proactiv;
- Dornic sa invete si sa evolueze;
- Atitudine pozitiva si spirit de echipa;
- Bun negociator si organizator;
- Bune abilitati de planificare si organizare, de comunicare si negociere;
- Capacitatea de a relationa si comunica eficient cu diverse tipologii de oameni;
- Orientare spre rezultate si capacitate de gestionare a problemelor/ provocarilor;
- Capacitatea de a lucra sub presiunea unor termene stricte.

Beneficii:
- Mediu de lucru placut intr-o companie in plina dezvoltare;
- Atmosfera prietenoasa, echipa ambitioasa si pozitiva;
- Pachet salarial fix si bonusuri de performanta, in functie de realizari;
- Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala.

CV-urile se pot transmite la adresa claudiu.ionescu@piraeusasigurari.ro.