Specialist Dezvoltare Produse - Directia Managementul Produselor

Omniasig recruteaza Specialist Dezvoltare Produse - Directia Managementul Produselor

omniasig_yopmail.com_7shw
Actualizat la: 2017-04-10
Valabil pana la: 2017-04-30

Compania Omniasig Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Efectueaza activitati de monitorizare a pietei asigurarilor (inclusiv legislatie specifica) in vederea dezvoltarii si revizuirii de produse de asigurare din segmentul asigurarilor generale;
- Colecteaza informatii despre tendintele din piata de profil (locale si internationale) si efectueaza raportari/ analize comparative necesare in procesul de dezvoltare produse in conformitate cu strategia si obiectivele companiei;
- Deruleaza activitati specifice procesului de dezvoltare de produse (produse noi sau revizuiri de produse existente), inclusiv in fazele de implementare si testare in sistemele informatice;
- Se implica activ prin recomandarea unor modificari in dosarele tehnice de produs (conditii de asigurare, metodologii, documentatii tehnice), in scopul abordarii unitare la nivel de portofoliu / linie de produse si specifice pe produs;
- Colaboreaza direct cu membrii echipei implicate in procesul de dezvoltare produse, asigurand un circuit informational adecvat;
- Acorda suport colegilor implicati in procesele de vanzare, promovare sau administrare a portofoliului.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate;
- Buna cunoastere a specificului asigurarilor, normelor si prevederilor legale specifice, tipurilor de produse de asigurare; cunostintele in domeniul managementului de proiecte fiind un plus, avand in vedere interactiunea interdepartamentala specifica procesului de dezvoltare de produse;
- Experienta intr-o pozitie similara de minimum 3 ani;
- Excelente abilitati de organizare, planificare si coordonare, prioritizare si managementul timpului;
- Gandire analitica, creativitate;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Grad foarte inalt de autonomie;
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Orientare spre obiective si rezultate;
- Integritate si onestitate, gandire antreprenoriala.

Candidatii interesati pot trimite CV-ul la adresa de e-mail: recrutare@omniasig.ro.