Director de Risc

BRD PENSII recruteaza Director de Risc

brd_yopmail.com_kcdk
Actualizat la: 2012-04-09
Valabil pana la: 2012-12-31

Compania BRD PENSII Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Principalele responsabilitati:
- Colaboreaza cu toate departamentele in vederea elaborarii, verificarii, imbunatatirii si controlului procedurilor interne;
- Dezvolta si implementeaza un sistem de proceduri pentru identificarea, colectarea si analiza informatiilor referitoare la risc;
- Asigura imbunatatirea activitatii companiei prin eliminarea sau reducerea riscurilor potentiale, prin monitorizarea si implementarea unor masuri adecvate;
- Monitorizeaza activitatile companiei prin controale permanente si periodice si ajuta la identificarea si implementarea actiunilor corective, atunci cand este cazul;
- Colaboreaza cu auditorul intern si controlorul intern;
- Colaboreaza cu toate departamentele pentru a elabora, monitoriza si implementa un plan de criza si continuitate pentru companie.

Experienta profesionala:
- Minim 3 ani experienta in domeniul asigurarilor din care 2 ani in risc management;
- Cursuri de specialitate in domeniul risc management, audit, calitate;
- Studii universitare in domeniul economic.

Profilul candidatului:
- Autonomie si initiativa;
- Organizare si planificare;
- Comunicare (scrisa si orala);
- Eficienta interpersonala;
- Cunostinte aprofundate in domeniul riscului si asigurarilor de viata;
- Cunoasterea legislatiei specifice;
- Cunostinte informatice; MS Office, Internet;
- Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat.

Oferta:
- Oportunitati deosebite de dezvoltare a unei cariere intr-o companie solida si dinamica, nou intrata pe piata romaneasca, membra a unui important grup financiar international;
- Pachet salarial motivant.