Sef Centru de Daune - Iasi

Astra recruteaza Sef Centru de Daune - Iasi

astra_yopmail.com_p9vf
Actualizat la: 2011-10-07
Valabil pana la: 0000-00-00

Compania Astra Nivel cariera Entry-Level
Limbi straine

Responsabilitatile postului:
- Organizeaza activitatea de constatare si instrumentare a daunelor;
- Stabileste zilnic, in functie de solicitarile existente, deplasarile inspectorilor de daune pe teren, in vederea efectuarii constatarilor;
- Se preocupa de buna desfasurare a activitatii de constatare si evaluare a daunelor, stabilirea si plata despagubirilor rezultate din contractele de asigurare;
- Verifica si propune spre aprobare la plata despagubirile in cazul dosarelor de daune;
- Intocmeste situatii centralizatoare cu privire la numarul daunelor avizate si situatia valorica a daunelor;
- Participa efectiv prin inspectorii de daune desemnati la constatarea pagubelor produse de evenimentele asigurate;
- Urmareste cresterea eficientei activitatii in domeniul daunelor, prin analizarea indicatorilor specifici.

Cerinte:
- Studii superioare;
- Experienta: minim 5 ani in activitatea de constatari daune; minim 2 ani intr-o pozitie manageriala;
- Abilitati de relationare cu tertii;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint);
- Cunostinte lb. engleza.

Job Urgent