Inspector de specialitate subscriere asigurari de raspundere civila si riscuri complexe (Liability&Casualty Senior Underwriter) Ref. LCSU

Gothaer recruteaza Inspector de specialitate subscriere asigurari de raspundere civila si riscuri complexe (Liability&Casualty Senior Underwriter) Ref. LCSU

gothaer_yopmail.com_7ma7
Actualizat la: 2017-03-06
Valabil pana la: 2017-03-31

Compania Gothaer Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Initiaza si revizuieste produsele de asigurare si procedurile de subscriere pentru asigurarile de raspundere civila si riscuri complexe (raspundere civila generala, raspunderea producatorului, raspunderea pentru poluare, raspunderi profesionale, D&O, asigurari de fidelitate etc.);
- Subscrie asigurari raspundere civila, inclusiv riscuri complexe si contracte tip fronting;
- Ofera suport tehnic retelei de vanzari si participa la dezvoltarea documentelor suport pentru forta de vanzari, inclusiv instruirea fortei de vanzare;
- Analizeaza solicitarile de asigurare, intocmeste oferte si negociaza cu potentialii clienti si intermediarii in asigurari;
- Monitorizeaza structura portofoliului si realizeaza analize specifice.

Cerinte:
- Studii superioare;
- Experienta similara: min. 3 ani (experienta juridica in domeniul asigurarilor reprezinta un avantaj);
- Buna cunoastere a limbii engleze; cunoasterea limbii germane constituie un avantaj;
- Cunostinte solide in utilizarea MS Office;
- Abilitati excelente de lucru atat individual, cat si in echipa;
- Foarte bune abilitati de comunicare, gandire analitica si sinteza;
- Orientare catre rezultat, integritate si etica, orientare catre client;
- Alte calitati personale: seriozitate, perseverenta.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial atractiv;
- Cariera de succes in domeniul asigurarilor, in cadrul unei companii care incurajeaza si stimuleaza valorile si recunoaste si recompenseaza performanta.

Candidatii interesati sunt invitati sa trimita CV insotit de scrisoare de motivatie pe adresa cariera.in+@gothaer.ro cu mentiunea "Underwriter (LCSU)". Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Job Urgent