Business Development Manager

LEA Broker recruteaza Business Development Manager

leabroker_yopmail.com_zy33
Actualizat la: 2016-09-19
Valabil pana la: 2016-09-30

Compania LEA Broker Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

LEA Broker este un broker de asigurare dedicat clientilor exigenti. Companii cu capital francez, partenerii nostri sunt in general firme cu capital strain. LEA Broker se sprijina pe un ansamblu de valori care au insotit-o pe tot parcursul dezvoltarii sale si care
constituie astazi forta sa:

  • Ascultare: Aproape de dumneavoastra pentru a va asculta in orice moment, colaboratorii LEA Broker au ca scop stabilirea unei relatii personalizate pentru un maxim de eficacitate.
  • Incredere: Increderea a fost valoarea-cheie a Lea Broker, inca de la creare. Un veritabil partener, LEA Broker se angajeaza sa fie alaturi de dumneavoastra in toate zilele si pentru o durata indelungata.
  • Creativitate: Creator de solutii de asigurare inovatoare si recunoscute in domeniu, LEA Broker imagineaza si cerceteaza neincetat noi produse si servicii care sa raspunda nevoilor clientilor.
  • Reactivitate: LEA Broker este o intreprindere in care primeaza latura umana. Modul simplu de organizare este conceput pentru a se adapta nevoilor dumneavoastra si a va oferi un serviciu performant.

Mai multe detalii sunt disponibile pe site si in video-ul de prezentare.

LEA Broker recruteaza:

Profil candidat:
- Persoana serioasa, responsabila, cu atentie la detalii si spirit de initiativa;
- Capacitate de intelegere a unei afaceri si a mediului economic in care aceasta activeaza;
- Deschidere catre nou, disponibilitate fata de clienti si echipa, si orientarea spre solutii;
- Atitudine consultativa si usurinta in relationarea inter-personala cu diverse tipologii de persoane (clienti, colaboratori, etc.);
- Disponibilitate pentru program full-time.

Cunostinte si experienta:
- Studii universitare finalizate (studiile economice reprezinta un plus);
- Experienta in vanzari B2B - min. 1 an;
- Abilitati de relationare foarte bune si dorinta de dezvoltare a carierei in domeniul vanzarilor;
- Experienta anterioara in cadrul serviciilor financiare reprezinta un plus;
- Abilitati foarte bune de comunicare in limba romana si limba engleza (vorbit, scris, citit);
- Abilitatile de comunicare in limba franceza (cel putin vorbit) reprezinta un mare avantaj;
- Permis de conducere categoria B.

Responsabilitati:
- Prezinta si promoveaza direct serviciile si produsele de asigurare ale colaboratorilor;
- Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti;
- Monitorizeaza concurenta, studiaza piata si propune imbunatatiri;
- Identifica nevoile clientilor si prezinta acestora beneficiile oferite de serviciile companiei, in raport cu nevoile identificate;
- Mentine permanent relatia cu clientii din portofoliu, pentru fidelizarea acestora;
- Participa la seminarii si conferinte din domeniul asigurarilor si managementul riscului;
- Realizeaza periodic rapoarte de activitate.

Oferta:
- Pachet salarial avantajos, bazat pe performanta;
- Alte compensatii si beneficii, in natura;
- Plan de cariera si oportunitati de crestere clar definite;
- Stabilitate, seriozitate si respect deplin din partea conducerii si colegilor.

Persoanele interesante sunt rugate sa trimita CV-ul pe adresa yann.derumeaux@lea-broker.ro.