OMNIASIG Vienna Insurance Group - Sef Departament Administrare Aplicatii

Omniasig recruteaza OMNIASIG Vienna Insurance Group - Sef Departament Administrare Aplicatii

omniasig_yopmail.com_7shw
Actualizat la: 2016-09-13
Valabil pana la: 2016-09-30

Compania Omniasig Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

OMNIASIG Vienna Insurance Group este una dintre cele mai mari, mai solide si mai stabile financiar companii de asigurari din Romania. Prezenta pe piata de mai bine de 20 de ani, OMNIASIG are, la ora actuala, peste 1.300 de angajati, o retea teritoriala de peste 120 de locatii la nivel national si ofera peste 100 de produse din toate categoriile de asigurari generale. Compania beneficiaza de know-how-ul Vienna Insurance Group, grupul lider pe piata asigurarilor din Europa Centrala si de Est, cu o istorie de 190 de ani.
OMNIASIG VIG recruteaza:

Sef Departament Administrare Aplicatii

Cerinte:
- Studii superioare (de preferat absolvent U.P.B. - Facultatea de Automatica si Calculatoare,  A.S.E. - Facultatea de Cibernetica, Statistica si Informatica Economica);
- Cunostinte si abilitati tehnice in administrarea aplicatiilor, inclusiv interfatari - web services, database links, etc.;
- Experienta/certificari Oracle - constituie un avantaj;
- Experienta intr-o pozitie similara - constituie un avantaj;
- Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
- Capacitatea de a identifica, sustine si implementa solutii pentru functionarea si administrarea in conditii optime a aplicatiilor;
- Mod de lucru preventiv, nu reactiv;
- Gandire analitica, capacitate de sinteza;
- Abilitati de planificare si organizare a activitatilor, coordonare si management al resurselor;
- Ascultare activa, abilitati de comunicare;
- Spirit de echipa, initiativa.

Responsabilitati:
- Coordoneaza administrarea aplicatiilor si interfetelor dintre acestea, cu tot ce implica acest lucru (proiectare, documentare, implementare/instalare, configurare, actualizare, intretinere etc.);
- Coordoneaza monitorizarea aplicatiilor si implementarea de masuri pentru functionarea optima a acestora;
- Propune proceduri si reguli de securitate a aplicatiilor si asigura implementarea si monitorizarea lor;
- Coordoneaza si monitorizeaza activitatea echipei din subordine.

Candidatii interesati pot trimite CV-ul la adresa de e-mail: recrutare@omniasig.ro.

Job Urgent