Auditor Intern - perioada determinata - Bucuresti

GROUPAMA Asigurari recruteaza Auditor Intern - perioada determinata - Bucuresti

groupama_yopmail.com_635t
Actualizat la: 2016-08-19
Valabil pana la: 2016-08-31

Compania GROUPAMA Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Cerinte:
- Studii superioare (constituie avantaj studiile superioare in domeniul economic sau tehnic);
- Cursuri de specializare si certificarile profesionale in audit intern constituie avantaj;
- Experienta minim 2 ani in audit intern sau control intern;
- Experienta in industria de asigurari constituie avantaj;
- Foarte bune cunostinte de metodologie si a standardelor in audit intern;
- Foarte bune abilitati de organizare, prioritizare si planificare;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Abilitatea de a lucra atat autonom, cat si in echipa;
- Foarte bune abilitati de analiza si sinteza; gandire inovativa;
- Abilitati de utilizare PC, cunostinte Excel la nivel avansat;
- Limba engleza cel putin la nivel mediu in comunicarile scrise si orale;
- Initiativa si spririt proactiv;
- Orientare spre obiective si rezultate;
- Asumarea responsabilitatii;
- Adaptabilitate si flexibilitate;
- Disponibilitate crescuta la invatare;
- Integritate si onestitate;
- Disponiblilitate la deplasari.

Responsabilitati:

- Executa independent sau in echipa misiuni de audit intern in concordanta cu planul de audit intern finalizate cu emiterea unui raport de audit;
- Raporteaza Directorului de Audit Intern si auditatului constatarile pe parcursul misiunii de audit si la finalul acesteia;
- Contribuie la intocmirea proiectului de raport de audit intern trimestrial catre comitetul de audit si consiliul de administratie;
- Propune actiuni de corectare a deficientelor intalnite pe parcursul misiunilor de audit si face recomandari pentru imbunatatirea sistemului de control intern, a sistemului de management al riscului si de guvernanta corporativa;
- Executa actiuni de monitorizare a recomandarilor de audit si raporteaza statusul de implementare periodic, pastrand evidenta implementarii acestora.

Profilul candidatului:
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Initiativa;
- Atitudine constructiva si orientare spre solutii;
- Responsabilitate si angajament;
- Abilitati de organizare si planificare;
- Abilitati de comunicare.

Postul este pe o perioada determinata de 24 luni.
Trimite CV-ul tau la recrutare@groupama.ro specificand in subiect postul de "Auditor Intern".