Administrator Baze de Date - Bucuresti

GROUPAMA Asigurari recruteaza Administrator Baze de Date - Bucuresti

groupama_yopmail.com_635t
Actualizat la: 2016-08-01
Valabil pana la: 2016-08-31

Compania GROUPAMA Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Profil candidat:
- Studii superioare profil Automatica, Informatica;
- Experienta administrare baze de date MySql 5 si Oracle peste 3 ani;
- Excelente abilitati de organizare, planificare si management al timpului;
- Munca in echipa si cooperare;
- Asumare a responsabilitatilor;
- Limba engleza sau franceza la nivel avansat.

Constituie avantaj:
- Cursuri, certificari MySql, Oracle.

Descrierea postului:
- Proiecteaza si documenteaza arhitectura bazelor de date;
- Administreaza toate bazele de date ale companiei si asigura instalarea si mentenanta acestora;
- Implementeaza solutiile de backup pentru bazele de date;
- Defineste, elaboreaza si trimite spre aprobare procedurile referitoare la backup-urile bazelor de date;
- Intocmeste documentatia aferenta bazelor de date si de cea privitoare la modificari efectuate pe acestea;
- Creeaza si administreaza utilizatorii bazelor de date;
- Asigura gestionarea licentelor pentru bazele de date;
- Asigura aplicarea politicilor interne de securitate in bazele de date;
- Creeaza schemele, tabelele, procedurile si drepturile de acces ale bazelor de date;
- Analizeaza si sustine cerintele de capacitate si performanta;
- Analizeaza, consolideaza si ajusteaza bazele de date pentru o eficienta optima;
- Monitorizeaza disponibilitatea sistemelor si a platformelor;
- Controleaza utilizarea resurselor de catre utilizatori;
- Controleaza operatiile de backup, clustering, oglindire, replicare si reluare in caz de nereusita;
- Restaureaza si recupereaza bazele de date alterate;
- Instaleaza si testeaza upgradari si corectii.

Trimite CV-ul tau la recrutare@groupama.ro specificand in subiect "Pentru postul de Administrator Baze de Date".