Programator PL/SQL - Bucuresti

GROUPAMA Asigurari recruteaza Programator PL/SQL - Bucuresti

groupama_yopmail.com_635t
Actualizat la: 2016-08-01
Valabil pana la: 2016-08-31

Compania GROUPAMA Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Profil candidat:
- Studii superioare de Automatica si Calculatoare, Cibernetica sau Informatica;
- Minim 3 ani experienta in programare;
- Bune cunostinte de PL/SQL, Baze de date Oracle (DDL, DML), Oracle BI Publisher;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
- Capacitatea de a lucra cu termene limita;
- Gandire creativa si initiative;
- Orientare spre rezultate

Constituie avantaj:

- Experienta in domeniul asigurarilor
- Cunostinte de JAVA si/sau Oracle ADF;
- Cunoasterea aplicatiei INSIS: structuri de date, dezvoltare rapoarte, configurare;
- Dezvoltare servicii web.

Descrierea postului:

- Proiecteaza, realizeaza, dezvolta si implementeaza aplicatii software in functie de necesitatile operative ale companiei;
- Dezvolta noi functionalitati conform cerintelor aparute in implementarea noilor produse in aplicatiile companiei;
- Asigura suportul pentru testarea aplicatiilor dezvoltate;
- Dezvolta/modifica rapoarte in functie de necesitati (colaboreaza cu Departamentul BPM pentru a intelege cerintele de business si a identifica cele mai bune solutii pentru implementare);
- Dezvolta/modifica viewuri, functii, proceduri, triggeri in functie de cerintele aparute in dezvoltarea noilor produse de asigurare in aplicatiile companiei;
- Administreaza codurile sursa dezvoltate si gestioneaza versionarea acestora.

Trimite CV-ul tau la recrutare@groupama.ro specificand in subiectul mesajului "Pentru postul de Programator PL/SQL".