Referent Administrare Prime

Uniqa recruteaza Referent Administrare Prime

uniqa_yopmail.com_PDYU
Actualizat la: 2016-08-01
Valabil pana la: 2016-08-31

Compania Uniqa Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Locatie:
- Bucuresti.

Cerinte:
- Studii medii/superioare;
- Cunoasterea procesului de alocare reprezinta un avantaj;
- Foarte bune cunostinte de Microsoft Office;
- Cunostinte limba engleza;
- Foarte bune abilitati analitice si tehnice;
- Abilitati de comunicare si prezentare;
- Atentie la detalii.

Responsabilitati:
- Gestioneaza primele colectate in vederea reconcilierii platilor primelor de asigurare;
- Proceseaza documentele receptionate de la intermediari si asigura buna desfasurare a procesului de alocare prin gestionarea acestora;
- Respecta protocoalele de colectare a primelor de la intermediari;
- Gestioneaza canalele de receptie a documentelor de plata de la intermediari;
- Mentine legatura cu forta de vanzare si acorda suport prin furnizarea informatiilor referitoare la procesul de colectare, alocare si recuperare a primelor restante;
- Utilizeaza aplicatiile interne ce stau la baza activitatii de alocare;
- Participa activ la buna desfasurare a procesului de colectare, alocare, reconciliere a primelor de asigurare.

Asteptam CV-urile dumneavoastra la adresa de e-mail recrutare@uniqa.ro.