Account Manager (denumire interna) / Broker in Asigurari (denumire conform COR)

GrECo JLT Romania GmbH Viena recruteaza Account Manager (denumire interna) / Broker in Asigurari (denumire conform COR)

greco_yopmail.com_dm4f
Actualizat la: 2016-08-01
Valabil pana la: 2016-08-31

Compania GrECo JLT Romania GmbH Viena Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Tipul ofertei:
- Full time.

Nivel cariera:
- Minim 4 ani experienta in bransa asigurarilor sau cea economica, bancara sau vanzari B2B.

Oras(e):
- Timisoara, Cluj Napoca.

Descrierea postului (atributii principale):
- Realizarea target-ului individual de venituri nete alocat de angajator;
- Retinerea clientilor existenti;
- Identificarea de noi clienti si dezvoltarea clientilor existenti, prin contactare potentiali clienti, participare la intalniri, propunere solutii de asigurare sau servicii

Cerinte:

- Studii superioare;
- Maxim 4 ani experienta in bransa asigurarilor sau cea economica, bancara sau vanzari B2B;
- Certificat de calificare / pregatire profesionala in asigurari, conform cerinte legale;
- Cunostinte operare calculator (Word, Excel, Powerpoint, Internet);
- Cunostinte limba engleza - minim nivel intermediar;
- Negociere si persuasiune;
- Comunicare (verbala si in scris); coerenta in exprimare;
- Orientare catre clienti;
- Orientare catre rezultate si indeplinire deadline-uri;
- Responsabilitate;
- Auto- organizare si planificare;
- Flexibilitate;
- Rezistenta la stres;
- Permis auto, categoria B.

Beneficii oferite:
- Pachet salarial atractiv;
- Bonusuri in functie de performante.

CV-urile se pot transmite la adresa de e-mail e.simionescu@ro.greco.eu. Doar candidatii selectati vor fi contactati.