Actuar

Omniasig recruteaza Actuar

omniasig_yopmail.com_7shw
Actualizat la: 2016-07-05
Valabil pana la: 2016-07-31

Compania Omniasig Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Cerinte:
- Studii superioare de Matematica/ Statistica/ Informatica/ Automatica;
- Utilizare PC (Excel, Access, SQL Navigator, SQL Developer, SQL Server);
- Experienta in actuariat, in domeniul asigurarilor generale - minim 1 an;
- Capacitate de analiza si sinteza, gandire analitica, atentie la detalii;
- Lucru in echipa, toleranta la stres, respectarea termenelor limita;
- Cunostinte de limba engleza (nivel mediu);
- Experienta in regimul de solvabilitate Solvency II - constituie un avantaj;
- Experienta in calculul primei de risk pentru asigurarile generale - constituie un avantaj;
- Experienta anterioara in tarifare si programare – constituie avantaj.

Responsabilitati:
- Determinarea valorii rezervelor tehnice ale companiei;
- Pregatirea si analizarea bazei de date tehnice in vederea utilizarii informatiilor in modelarea primei de tarif si in estimarea indicatorilor pentru Solvency II;
- Estimarea indicatorilor specifici domeniului de activitate;
- Intocmirea de rapoarte/ analize specifice activitatii departamentului.

Candidatii interesati pot trimite CV-ul la adresa de e-mail: recrutare@omniasig.ro.