Responsabil Regional- Regiunea Vest (Responsabil Regional COR 242104)

Institutul de Studii Financiare recruteaza Responsabil Regional- Regiunea Vest (Responsabil Regional COR 242104)

isf_yopmail.com_m2wc
Actualizat la: 2016-06-28
Valabil pana la: 2016-07-05

Compania Institutul de Studii Financiare Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level
Limbi straine
Tip job Part time Data introducerii 2016-06-28

Nivel cariera: Middle (2-5 ani)
Locatia: Timisoara
Timp de lucru: 4 ore

Institutul de Studii Financiare angajeaza un Responsabil Regional implicat in activitatea operationala a ISF prin promovarea si organizarea de programe educationale in domeniul asigurarilor, pensiilor private si pietei de capital.

Descrierea postului:
- Promoveaza oferta de programe educationale prin intermediul diverselor canale informationale (site-ul ISF, pagina de Facebook a ISF, anunturi in presa scrisa si online, newslettere la potentiali participanti, etc.);
- Propune masuri in vederea cresterii volumului de vanzari, a eficientei si rentabilitatii activitatii proprii si a ISF;
- Sprijina din punct de vedere organizatoric si logistic lectorii pe perioada derularii efective a programelor de pregatire;
- Este responsabil pentru identificarea de parteneri pentru promovarea programelor educationale ale ISF din zona geografica alocata;
- Participa ca membru in cadrul comisiilor de supraveghere a sesiunilor examinare/evaluare de competente ori de cate ori este necesar.

Cerinte pentru ocuparea postului:

- Studii minime: Studii superioare absolvite;
- Pregatire complementara (cursuri de specializare) reprezinta un avantaj: Studii postuniversitare/masterat si/sau absolvirea unor cursuri de specialitate de lunga durata in domeniul vanzari, management proiect, negociere, formator;
- Experienta de specialitate de dorit: specifica in domeniul organizarii de programe educationale, activitatile serviciilor financiare sau/si al formarii profesionale a adultilor, vanzarii de produse/servicii, acumulata pe o perioada de minimum 2 ani pe posturi cu studii superioare;
- Experienta: Experienta in domeniul organizarii de programe educationale si evenimente, training, dezvoltare profesionala;
- Limba engleza: nivel mediu;
- Cunostinte operare PC: nivel avansat.

Candidatii interesati pot trimite pana la data de 05 iulie 2016 CV in format Europass si documente doveditoare la adresa de e-mail: cariere@isfin.ro, subiect: cod RR

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.
Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.