Specialist Raportare (perioada determinata) - Bucuresti

GROUPAMA Asigurari recruteaza Specialist Raportare (perioada determinata) - Bucuresti

groupama_yopmail.com_635t
Actualizat la: 2016-05-31
Valabil pana la: 2016-06-30

Compania GROUPAMA Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea postului:
- Colecteaza informatiile necesare si intocmeste raportari specifice segmentului asigurarilor de sanatate;
- Emite contractele de asigurari de sanatate customizate si administreaza certificatele pentru persoanele dependente aferente acestor contracte;
- Elaboreaza rapoartele pentru autoritati privind segmentul asigurarilor de sanatate;
- Asigura reconcilierea datelor din activitatea specifica Dep. Asigurari de Sanatate cu situatia din contabilitate;
- Asigura suportul si furnizeaza datele necesare pentru procesul de bugetare si pentru diverse proiecte de dezvoltare a companiei pe linia de asigurari de sanatate;
- Asigura colaborarea cu Divizia IT pentru efectuarea modificarilor necesare in sistem pentru implementarea de noi produse si rapoarte.

Profil candidat:

- Studii superioare in domeniul economic;
- Minimum 2 ani experienta in asigurari (experienta pe o pozite similara constituie avantaj);
- Excelente cunostinte de operare pe calculator (MsOffice, in special Excel);
- Limba Engleza minim nivel mediu;
- Capacitate de a colecta, compila si analiza date;
- Abilitatea de a sesiza rapid neconcordantele si de a le corecta;
- Cunostinte bune de raportare si analiza in asigurari; cunostinte de statistica;
- Capacitate excelenta de analiza si sinteza;
- Bune abilitati de comunicare verbala si scrisa;
- Excelente abilitati de organizare a timpului, prioritatilor si documentelor.

Trimite CV-ul tau la recrutare@groupama.ro.