Specialist Analiza Produse Viata - Bucuresti

GROUPAMA Asigurari recruteaza Specialist Analiza Produse Viata - Bucuresti

groupama_yopmail.com_635t
Actualizat la: 2016-05-31
Valabil pana la: 2016-06-30

Compania GROUPAMA Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea postului:
- Elaboreaza conditii de asigurare, norme, contracte, oferte speciale si documentatii tehnice pentru produsele de viata si de persoane;
- Realizeaza prezentari referitoare la produsele de asigurari de viata si de persoane;
- Contribuie la stabilirea indicatorilor cheie pentru asigurari de viata prin elaborarea de propuneri pe baza analizei conditiilor specifice companiei si tendintelor din piata;
- Monitorizeaza indicatorii tehnici specifici asigurarilor de viata si de persoane (PBS, incasari, comisioane, etc) si face propuneri de imbunatatire a acestora;
- Elaboreaza propuneri pentru tarifarea si comisionarea campaniilor de promovare a produselor, de concursuri pentru asigurarile de viata si de persoane;
- Elaboreaza propuneri pentru adoptarea de masuri in scopul atingerii obiectivelor de profitabilitate stabilite pe baza analizelor intocmite;
- Analizeaza indicatorii economico-financiari specifici produselor de asigurari de viata din portofoliu si face propuneri pentru imbunatatirea acestora;
- Elaboreaza oferte speciale/complexe pentru produsele de asigurari de viata;
- Elaboreaza propuneri de adaptare a ofertelor speciale/complexe in conformitate cu solicitarile pietei;
- Primeste, centralizeaza si analizeaza feed-back-urile primite din partea clientilor si a fortei de vanzari pentru a realiza noi propuneri de tarifare, comisionare, rentabilizare;
- Elaboreaza propuneri tehnice privind criteriile de tarifare pentru asigurari de viata si de persoane.

Profil candidat:

- Studii superioare in domeniul economico/financiar;
- Experienta pe o pozitie similara intr-o societate de asigurari;
- Cunostinte privind produsele si piata de asigurari de viata;
- Profil creativ, abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
- Gandire analitica, capacitate de sinteza;
- Capacitate de a colecta, compila si analiza date;
- Abilitatea de a lucra cu baze de date constituie un avantaj;
- Abilitatea de a invata si de a se adapta rapid;
- Orientare catre rezultate.

Trimite CV-ul tau la recrutare@groupama.ro.

Job Urgent