Director Departament Control Intern / Ofiter conformitate

CERTASIG recruteaza Director Departament Control Intern / Ofiter conformitate

certasig_yopmail.com_yran
Actualizat la: 2016-05-31
Valabil pana la: 2016-06-06

Compania CERTASIG Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Realizeaza periodic actiuni de control intern si se asigura de o functionare corecta a activitatii in cadrul companiei;
- Propune planuri de imbunatatiri acolo unde sunt nereguli si urmareste modul de solutionare a situatiilor de neconformitate;
- Colaboreaza cu toate departamentele si se asigura ca procedurile companiei sunt aliniate cu obiectivele companiei, legislatia locala precum si cerintele EIOPA (Solvency II);
- Realizarea si monitorizarea planului anual de control intern si conformitate.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate;
- Minim 5 ani experienta in control intern si 3 ani experienta in asigurari non -life;
- Cunostinte solide privind legislatia in vigoare;
- Absolvirea unor programe de pregatire in domeniul controlului intern reprezinta un avantaj;
- Posibilitatea intocmirii unor rapoarte de analiza complexe;
- Cunostinte avansate Microsoft Office;
- Cunostinte baze de date SQL – prezinta un avantaj;
- Cunostinte limba engleza – nivel avansat (cerinta obligatorie);
- Disponibilitate pentru deplasari atat in tara, cat si in strainatate.

Profilul candidatului:
- Excelente abilitati de prioritizare si organizare a timpului;
- Spirit de observatie, gandire strategica;
- Abilitati de investigare si abilitati analitice;
- Capacitatea de a lucra sub presiune si in conditii de stres;
- Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Autonomie si initiativa.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu international profesionist.

Va rog sa transmiteti CV-urile dvs. pe adresa de e-mail hr@certasig.ro pana luni, 6 iunie 2016. Vor fi selectate doar CV-urile in limba engleza.