Inspector daune

PORSCHE Asigurari recruteaza Inspector daune

porsche_yopmail.com_KZ5H
Actualizat la: 2017-01-17
Valabil pana la: 2017-05-31

Compania PORSCHE Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Sarcini si responsabilitati:
- Coordoneaza activitatea inspectorilor constatatori de daune;
- Asigura suportul necesar clientilor si unitatilor reparatoare partenere;
- Analizeaza nivelul rezervei de dauna;
- Verifica si propune la plata dosarele de dauna;
- Analizeaza dosarele de dauna nesolutionate si propune masuri pentru solutionarea acestora.

Cerinte:
- Studii superioare tehnice, de preferat Autovehicule rutiere;
- Cunostinte solide ale cadrului legal din domeniul asigurarilor;
- Cunostinte aplicatii de daune auto (AUDATEX, etc);
- Experienta intr-o pozitie similara de minim 3 ani, de preferat in activitatea de lichidare a daunelor auto;
- Microsoft Office;
- Constituie un avantaj cunoasterea limbii engleze.

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita un CV, insotit de o scrisoare de motivatie, pe adresa de e-mail: emilia.nicolescu@porschebank.ro.