Asistenti in brokeraj, persoane fizice autorizate si persoane juridice - Departamentul de Asigurari

Stellarre recruteaza Asistenti in brokeraj, persoane fizice autorizate si persoane juridice - Departamentul de Asigurari

stellarre2_yopmail.com_5szd
Actualizat la: 2016-03-29
Valabil pana la: 2016-05-31

Compania Stellarre Nivel cariera Entry-Level,Primii 3 Ani Exp,Mid-Level,Peste 3 Ani Exp
Limbi straine

Domeniu:
- Asigurari.

Responsabilitati:
- Dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Administrarea portofoliului de clienti existent;
- Consilierea clientilor in caz de dauna;
- Dezvoltarea si coordonarea echipei de vanzari;
- Intermedierea produselor de asigurare lansate de societatile din Romania.

Cerinte:
- Persoane dinamice, orientate spre evolutie profesionala, care au incredere in fortele proprii, punctuale, cu abilitati de comunicare si de lucru in echipa, cu o gandire logica si pozitiva si cu spirit organizatoric;
- Studii - minim diploma de bacalaureat;
- Notiuni elementare despre vanzari;
- Experienta in asigurari si detinerea certificatului de calificare profesionala a intermediarilor in asigurari constituie un avantaj.

Se ofera:
- Pachet motivant de beneficii (venit variabil in functie de realizarile personale si ale echipei, alte beneficii in functie de nivelul lunar al incasarilor);
- Bonusuri pentru realizarea obiectivelor;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in domeniu si, ulterior, a propriei afaceri in cadrul organizatiei;
- Training de specialitate si pregatire profesionala continua;
- Posibilitatea de a lucra intr-un mediu profesionist;
- Suport logistic si administrativ.

Asteptam CV-urile dumneavoastra, insotite de o scrisoare de intentie, la adresa de e-mail hr@stellar-re.com.