Inspector Coordonator Asigurari (Senior Broker Account Manager)

CERTASIG recruteaza Inspector Coordonator Asigurari (Senior Broker Account Manager)

certasig_yopmail.com_yran
Actualizat la: 2016-03-29
Valabil pana la: 2016-04-08

Compania CERTASIG Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level,Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Coordonarea activitatii de vanzare a produselor de asigurari prin intermediari;
- Transmiterea ofertelor de asigurare catre brokerii arondati si emiterea politelor de asigurare;
- Administrarea portofoliului brokerilor arondati;
- Mentinerea relatiei de parteneriat cu brokerii arondati;
- Promovarea produselor companiei si a unei imagini clare a acesteia pe piata asigurarilor;
- Analiza periodica a activitatii de subscriere prin intermediul brokerilor arondati si propunerea unor masuri pentru imbunatatirea acesteia.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate;
-Minimum 5 ani experienta in asigurari;
-Absolvirea unor programe de pregatire in domeniul asigurarilor reprezinta un avantaj major;
-Cunostinte avansate Microsoft Office;
-Cunostinte limba engleza - nivel avansat.

Abilitati:
- Excelente abilitati de prioritizare si organizare a timpului;
- Capacitate de analiza si sinteza, spirit de observatie, gandire strategica;
- Capacitatea de a lucra sub presiune si in conditii de stres;
- Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa;
- Foarte bune abilitati de comunicare.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.

Data limita de depunere a candidaturilor este 08.04.2016. CV-urile vor fi trimise pe adresa de e-mail hr@certasig.ro.