Specialist Subscriere Asigurari de Raspundere Generala si Profesionala (Liability Underwriter)

CERTASIG recruteaza Specialist Subscriere Asigurari de Raspundere Generala si Profesionala (Liability Underwriter)

certasig_yopmail.com_yran
Actualizat la: 2016-03-29
Valabil pana la: 2016-04-08

Compania CERTASIG Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level,Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Intocmeste oferte si solutii tehnice de asigurare;
- Estimeaza si coteaza riscurile specifice asigurarilor de raspunderi generale si profesionale, conform normelor interne CertAsig;
- Acorda suport fortei de vanzari in vederea emiterii si gestionarii contractelor de asigurare;
- Analizeaza si propune solutii de raspuns la reclamatiile primite referitoare la asigurarile de care raspunde;
- Propune spre aprobare Sefului Serviciului Raspunderi Generale si Profesionale actiunile si masurile aplicabile pentru portofoliul de asigurari specific liniei de business (produse, pret, pozitionare) in vederea realizarii obiectivelor companiei si executa aceste actiuni;
- Contribuie activ la actualizarea/elaborarea procedurilor/normelor interne pentru reglementarea activitatii de subscriere.

Cerinte:
- Studii superioare (tehnice/ economice/ juridice);
- Minim 5 ani experienta in subscriere asigurari raspunderi generale si profesionale;
- Cunostinte de legislatie, produse (conditii, tarifare), piata/ competitori, strategii de afaceri, P&L, managementul portofoliului de produse, managementul schimbarii, managementul conflictelor;
- Cunostinte avansate Microsoft Office;
- Cunostinte limba engleza - nivel avansat.

Abilitati:
- Perseverenta, seriozitate, integritate, spirit de observatie, inovatie, gandire structurata, corectitudine, flexibilitate la schimbari;
- Capacitate de subscriere in mod independent;
- Orientare puternica catre rezultate si competitivitate;
- Experienta in relatiile cu firmele de brokeraj;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa;
- Disponibilitate la program prelungit.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.

Data limita de depunere a candidaturilor este 08.04.2016. CV-urile vor fi trimise pe adresa de e-mail hr@certasig.ro.

Job Urgent