Referent de specialitate asigurari (Underwriter Assistant)

CERTASIG recruteaza Referent de specialitate asigurari (Underwriter Assistant)

certasig_yopmail.com_yran
Actualizat la: 2016-03-29
Valabil pana la: 2016-04-08

Compania CERTASIG Nivel cariera Entry-Level

Responsabilitati:
- Intocmirea politelor in conformitate cu normele de subscriere si solicitarile brokerilor;
- Intocmirea actelor aditionale de prelungire a politelor;
- Transmiterea documentelor catre Departamentul Financiar pentru alocarea primelor si plata comisioanelor;
- Incarcarea in sistemul informatic a politelor aflate in derulare;
- Ofera suport colegilor din Departamentul Brokeri.

Cerinte:
- Studii superioare incheiate;
- Experienta in asigurari minim 1 an;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel).

Abilitati:
- Abilitati de prioritizare si organizare a timpului;
- Capacitate de analiza si sinteza, spirit de observatie;
- Capacitatea de a lucra sub presiune si in conditii de stres;
- Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa;
- Foarte bune abilitati de comunicare.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.

Data limita de depunere a candidaturilor este 08.04.2016. CV-urile vor fi trimise pe adresa de e-mail hr@certasig.ro.