Inspector asigurari - Bucuresti

Uniqa recruteaza Inspector asigurari - Bucuresti

uniqa_yopmail.com_PDYU
Actualizat la: 2016-03-22
Valabil pana la: 2016-04-30

Compania Uniqa Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Cerinte:
- Experienta in domeniul asigurarilor de minim 3 ani;
- Gestionarea unui portofoliu de peste 200 de clienti;
- Studii superioare;
- Permis conducere categoria B;
- Cunostinte bune Microsoft Office;
- Abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
- Abilitati de planificare si organizare a propriei activitati de vanzare;
- Proactivitate si orientare catre rezultate.

Responsabilitati:
- Vanzarea politelor de asigurare;
- Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Promovarea produselor de asigurari UNIQA pe piata locala;
- Mentinerea relatiei cu clientii, acordandu-le asistenta si consultanta;
- Prospectarea continua a pietei locale si identificarea de noi clienti;
- Intelegerea nevoilor clientilor si consilierea lor in alegerea produselor de asigurare RCA,CASCO, bunuri persoane juridice, locuinte, sanatate, viata ;
- Formarea si coordonarea echipei de agenti de asigurare.

Beneficii:

- Training de vanzari in asigurari;
- Mentoring;
- Comisioane atractive;
- Dezvoltarea profesionala intr-o companie multinationala.

Locatie:
- Toata tara.

Asteptam CV-urile dumneavoastra la adresa de e-mail recrutare@uniqa.ro.

Job Urgent