Manager Departament Subscriere - Asigurari Generale

ATE INSURANCE Romania recruteaza Manager Departament Subscriere - Asigurari Generale

ateinsurance_yopmail.com_36bn
Actualizat la: 2016-02-16
Valabil pana la: 2016-02-29

Compania ATE INSURANCE Romania Nivel cariera Peste 3 Ani Exp
Limbi straine

Descrierea companiei:
- ATE INSURANCE Romania este una dintre cele mai de solvente societati de asigurare din Romania, avand actionar direct semnificativ - PIRAEUS BANK GRECIA. In Romania, activam din anul 2003, oferind clientilor nostri, persoane fizice si juridice, produse de asigurare de calitate si servicii prompte in cazul platilor de despagubiri.

Responsabilitatile postului:
- Coordoneaza, organizeaza si raspunde de activitatea de subscriere a portofoliului de asigurari generale;
- Dezvolta si promoveaza produse de asigurare / proiecte noi;
- Coordoneaza si intretine relatiile cu intermediarii in asigurari;
- Efectueaza operatiuni de evidenta statistica a asigurarilor in vederea imbunatatirii calitatii subscrierii riscurilor la asigurarile generale;
- Monitorizeaza activitatea din cadrul departamentului in vederea alinierii la normele interne si la legislatia din domeniul asigurarilor.

Calificari:
- Studii superioare (tehnice/ economice);
- Experienta/ vechime intr-o pozitie similara (ani): minim 3 ani asigurari generale.

Cunostinte:
- Asigurari generale: legislatie specifica, produse (conditii, tarifare), piata/competitori, etc;
- Cunostinte avansate Microsoft Office;
- Limbi straine si grad de cunoastere: limba engleza – nivel avansat, o alta limba straina reprezinta un plus.

Alte cerinte:
- Abilitati/ calitati individuale: abilitati comerciale, perseverenta, seriozitate, integritate, spirit de observatie, inovatie, gandire structurata, corectitudine, flexibilitate la schimbari;
- Capacitate de subscriere in mod independent;
- Orientare puternica catre rezultate si competitivitate;
- Experienta in relatiile cu firmele de brokeraj;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa.

Va rugam sa trimiteti CV-ul dumneavoastra pe adresa de e-mail neli.burlacu@ateinsurance.ro, pana la data de 29 februarie 2016, mentionand pozitia pentru care aplicati.

Job Urgent