Subscriitor asigurari generale (senior)

ATE INSURANCE Romania recruteaza Subscriitor asigurari generale (senior)

ateinsurance_yopmail.com_36bn
Actualizat la: 2016-02-16
Valabil pana la: 2016-02-29

Compania ATE INSURANCE Romania Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea companiei:
- ATE INSURANCE Romania este una dintre cele mai de solvente societati de asigurare din Romania, avand actionar direct semnificativ - PIRAEUS BANK GRECIA. In Romania, activam din anul 2003, oferind clientilor nostri, persoane fizice si juridice, produse de asigurare de calitate si servicii prompte in cazul platilor de despagubiri.

Responsabilitatile postului:
- Analizeaza solicitarile de asigurare, intocmeste ofertele si negociaza cu potentialii clienti;
- Emite diverse tipuri de polite de asigurare solicitate, respectand procedurile companiei;
- Gestioneaza portofoliul de reinnoiri;
- Ofera suport tehnic retelei de vanzari/ brokerilor de asigurare;
- Propune masuri de ajustare a tarifelor, conditiilor si termenilor de asigurare;
- Realizeaza/ participa la inspectiile de risc.

Cerintele postului:
- Studii superioare (tehnice/ economice);
- Cunostinte solide in utilizarea MS Office (Outlook, Word, Powerpoint, in special Excel);
- Cunoasterea limbii engleze.

Abilitati si competente:
- Dorinta de a lucra in echipa si o atitudine pozitiva;
- Abilitati de organizare;
- Buna capacitate de decizie.

Va rugam sa trimiteti CV-ul dumneavoastra pe adresa de e-mail neli.burlacu@ateinsurance.ro, pana la data de 29 februarie 2016, mentionand pozitia pentru care aplicati.

Job Urgent