Manager Administrare Aplicatii - Bucuresti

GROUPAMA Asigurari recruteaza Manager Administrare Aplicatii - Bucuresti

groupama_yopmail.com_635t
Actualizat la: 2016-02-08
Valabil pana la: 2016-02-29

Compania GROUPAMA Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Profil candidat:
-Studii superioare tehnice (IT);
-Minimum 3 ani experienta intr-o pozitie similara intr-o companie financiara;
-Certificari in domeniul IT constituie avantaj;
-Cunostinte si abilitati tehnice/ tehnologie in domeniul de activitate: cunostinte avansate de administrare server de aplicatie Apache/Tomcat, Oracle Weblogic, IIS, JBoss, Webservicesm SoapUI, LoadUI, SQL /PLSQL, Baze da date Oracle, Sisteme de operare de tip Linux (RedHat, Fedora), Windows Server;
-Cunoasterea business-ului companiei, a proceselor si structurii organizationale aferente constituie avantaj;
-Excelente abilitati de organizare, planificare, coordonare si management al resurselor;
-Excelente abilitati de luare a deciziilor si de rezolvare de problemelor;
-Abilitati de comunicare verbala si scrisa;
-Limba engleza la nivel avansat;
-Asumarea responsabilitatii;
-Orientare puternica spre rezultate;
-Angajament organizational.

Descrierea postului:
-Coordoneaza administrarea aplicatiilor software la nivel de companie si a licentelor aferente;
-Coordoneaza implementarea in productie a noilor versiuni ale aplicatiilor sau modificari ale acestora;
-Contribuie la definirea si eficientizarea proceselor specifice coordonate asigurand elaborarea/ actualizarea si optimizarea normelor si procedurilor interne si armonizarea acestora cu celelalte procese de business;
-Coordoneaza implementarea solutiilor de backup pentru aplicatiile companiei;
-Coordoneaza, supervizeaza si monitorizeaza activitatea echipei din subordine;
-Monitorizeaza functionarea aplicatiilor si face propuneri pentru imbunatatirea functionarii aplicatiilor;
-Asigura administrarea utilizatorilor aplicatiilor;
-Participa la configurarea aplicatiilor in functie de nevoile de business si profesionale.

Trimite CV-ul tau la recrutare@groupama.ro.