Inspector administrator cont broker

Groupama Asigurari recruteaza Inspector administrator cont broker

ligia.ludusan_groupama.ro_R5MM
Actualizat la: 2012-01-13
Valabil pana la: 2012-01-27

Compania Groupama Asigurari Nivel cariera Entry-Level

Descrierea postului:

Emite si gestioneaza politele de asigurare pentru brokerii repartizati;
Supervizeaza modul de intocmire a asigurarilor incheiate de catre brokeri, realizarea inspectiilor de risc si asigura respectarea de catre acestia a normelor interne ale companiei;
Acorda brokerilor asistenta tehnica de specialitate;
Colaboreaza cu echipa tehnica de subscriere (la polite mai complexe, reinnoiri, contracte noi, etc.) pentru finalizarea corespunzatoare a procesului de emitere polite

Cerinte:

Studii superioare;
Cunostinte de relationare cu brokeri si de managementul vanzarii de asigurari;
Experienta pe o pozitie similara/conexe reprezinta un avantaj;
Abilitatea de a lucra cu baze de date;
Cunostinte de limba engleza la nivel intermediar;
Foarte bune abilitati de comunicare verbala si scrisa;
Bune abilitati de rezolvare de probleme si luare de decizii;
Foarte bune abilitati de organizare, planificare si coordonare;
Abilitati de negociere;
Capacitatea de a lucra sub presiunea si stres;
Initiativa si spirit de echipa.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Cursuri de pregatire profesionala;
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie multinationala;