Specialist Administrare Aplicatii - Bucuresti

GROUPAMA Asigurari recruteaza Specialist Administrare Aplicatii - Bucuresti

groupama_yopmail.com_635t
Actualizat la: 2016-02-08
Valabil pana la: 2016-02-29

Compania GROUPAMA Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Profil candidat:
-Studii superioare (Automatica, Cibernetica, Informatica);
-Minim 3 ani experienta in administrare/ configurare aplicatii;
-Experienta de servicii web;
-Bune cunostinte de MS Office;
-Bune cunostinte de SQL si PL/SQL;
-Cunostinte Oracle Weblogic si Oracle BI Publisher nivel avansat;
-Cunostinte Tomcat si Jboss, Apache si IIS;
-Cunostine Webservices, JSON;
-Abilitati de organizare si planificare;
-Capacitatea de a gestiona in mod autonom sarcinile directe;
-Capacitatea de a lucra in echipa si a coopera eficient cu colegii si partenerii;
-Cunostinte de limba engleza la nivel avansat.

Constituie avantaj:
-Cunostinte JAVA, SoapUI, Baze de date Oracle, MySQL;
-Experienta in domeniul asigurarilor;
-Cunoasterea aplicatiei INSIS – administrare si configurare.

Descrierea postului:
-Configureaza aplicatiile software ale companiei conform solicitarilor primite;
-Documenteaza si versioneaza modificarile efectuate;
-Efectueaza activitati de mentenanta pentru aplicatii;
-Configureaza produsele noi in aplicatiile companiei;
-Pregateste instructiuni de lucru privitoare la aplicatii, pentru a fi folosite de Departamentul Help-Desk;
-Impreuna cu Departamentul Help-Desk, asigura suportul pentru aplicatiile companiei.

Trimite CV-ul tau la recrutare@groupama.ro.