Responsabil Programe (cod RP)

Institutul de Studii Financiare recruteaza Responsabil Programe (cod RP)

isf_yopmail.com_m2wc
Actualizat la: 2016-01-26
Valabil pana la: 2016-02-04

Compania Institutul de Studii Financiare Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea postului:
- Realizeaza activitati de planificare, organizare si derulare de programe educationale;
- Propune Directorului de centru potentiali lectori in vederea selectarii acestora cu scopul realizarii materialelor didactice si organizarea evenimentelor educationale;
- Propune evenimente pentru a fi incluse in calendarul organizarii programelor educationale;
- Promoveaza oferta de programe educationale prin intermediul diverselor canale de informare precum: pagina de Facebook, site-ul ISF, anunturi in presa scrisa si/sau online, newslettere la potentiali participanti;
- Realizeaza permanent activitatea de prospectarea a ofertelor educationale dedicate pietei financiare ne-bancare in vederea propunerii de noi evenimente educationale si/sau imbunatatirea programelor existente;
- Colaboreaza cu Responsabilii regionali in vederea dezvoltarii ofertei educationale a ISF.

Cerinte pentru ocuparea postului:
- Studii minime: Studii superioare absolvite cu diploma de licenta de lunga durata sau studii superioare proces Bologna de ciclu licenta 3 ani+master 2 ani;
- Pregatire complementara (cursuri de specializare): Studii postuniversitare/ masterat si/sau MBA, absolvirea unor cursuri de specialitate in domeniul management de proiect, financiar, economic, management, negociere, vanzare, formator;
- Experienta de specialitate: specifica in domeniul organizarii de programe educationale, al serviciilor financiare sau/si al formarii profesionale a adultilor, vanzarii de produse/servicii, acumulata pe o perioada de minimum 4 ani;
- Limba engleza: nivel mediu;
- Cunostinte operare PC: nivel avansat.

Depunerea candidaturii:

Candidatii interesati pot trimite, pana la data de 4 februarie 2016, CV in format Europass si documente doveditoare la adresa de e-mail cariere@isfin.ro cu subiectul cod RP.

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.
Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.

Despre ISF

Fundatia Institutul de Studii Financiare, avand ca membru fondator Autoritatea de Supraveghere Financiara, are ca scop realizarea unui interes general, in sensul sprijinirii persoanelor si institutiilor care activeaza in domeniul asigurarilor, pensiilor private si investitiilor financiare, al activitatilor conexe sau similare, precum si al managementului riscului, al managementului resurselor umane si al managementului organizatiei.
Obiectul de activitate al Institutului de Studii Financiare cuprinde pregatirea profesionala in domeniul asigurarilor, al instrumentelor si investitiilor financiare precum si in domeniul pensiilor private.

Job Urgent