Responsabil Regional - regiunea Bucuresti/Ilfov

Institutul de Studii Financiare recruteaza Responsabil Regional - regiunea Bucuresti/Ilfov

isf_yopmail.com_m2wc
Actualizat la: 2016-01-26
Valabil pana la: 2016-02-05

Compania Institutul de Studii Financiare Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea postului:
- Acorda suport Responsabililor de programe in vederea organizarii programelor educationale in regiunea/zona alocata;
- Sprijina din punct de vedere organizatoric si logistic lectorii pe perioada derularii efective a programelor de pregatire;
- Efectueaza periodic vizite la potentiali beneficiari ai serviciilor de formare profesionala cu scopul realizarii distributiei programelor educationale si asigurarea pregatirii profesionale corespunzatoare competentelor, aptitudinilor si cunostintelor personalului organizatiilor care activeaza in piata financiar ne-bancar precum si in domenii conexe;
- Propune Directorului de centru, in vederea avizarii de Consiliul Stiintific, tematici de interes pentru dezvoltarea si diversificarea portofoliului de programe educationale precum si in ceea ce priveste evenimentele de scurta durata (seminarii, ateliere, mese rotunde, dezbateri pe diverse teme de actualitate, etc.);
- Promoveaza alaturi de Responsabilul PR evenimentele (mese rotunde, conferinte, ateliere) de educatie si promovare a programelor educationale;
- Este responsabil pentru identificarea de parteneri strategici pentru promovarea programelor educationale ale ISF din zona geografica alocata;
- Promoveaza oferta de programe educationale prin intermediul diverselor canale informationale (site-ul ISF, pagina de Facebook a ISF, anunturi in presa scrisa si online, newslettere la potentiali participanti, etc.);
- Realizeaza si transmite periodic raportari privind activitatea de vanzare catre Directorul Centrului;
- Propune graficul de programe educationale si evenimente de scurta durata la 3 luni;
- Propune masuri in vederea cresterii volumului de vanzari, a eficientei si rentabilitatii activitatii proprii si a ISF.

Cerinte pentru ocuparea postului:
- Studii minime: Studii superioare absolvite;
- Pregatire complementara (cursuri de specializare): Studii postuniversitare/masterat si/sau absolvirea unor cursuri de specialitate de lunga durata in domeniul vanzari, management proiect, negociere, formator;
- Experienta de specialitate: specifica in domeniul organizarii de programe educationale, activitati academice, al serviciilor financiare sau/si al formarii profesionale a adultilor, vanzarii de produse/servicii, acumulata pe o perioada de minimum 4 ani pe posturi cu studii superioare;
- Experienta relevanta: Experienta in domeniul organizarii de programe educationale si evenimente, training, dezvoltare profesionala;
- Limba engleza: nivel mediu;
- Cunostinte operare PC: nivel avansat.

Depunerea candidaturii:

Candidatii interesati pot trimite, pana la data de 4 februarie 2016, CV in format Europass si documente doveditoare la adresa de e-mail cariere@isfin.ro cu subiectul cod RR.

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.
Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.

Despre ISF

Fundatia Institutul de Studii Financiare, avand ca membru fondator Autoritatea de Supraveghere Financiara, are ca scop realizarea unui interes general, in sensul sprijinirii persoanelor si institutiilor care activeaza in domeniul asigurarilor, pensiilor private si investitiilor financiare, al activitatilor conexe sau similare, precum si al managementului riscului, al managementului resurselor umane si al managementului organizatiei.
Obiectul de activitate al Institutului de Studii Financiare cuprinde pregatirea profesionala in domeniul asigurarilor, al instrumentelor si investitiilor financiare precum si in domeniul pensiilor private.