Actuar Asigurari de Viata

GENERALI Romania recruteaza Actuar Asigurari de Viata

generali_yopmail.com_GT3H
Actualizat la: 2016-01-26
Valabil pana la: 2016-02-29

Compania GENERALI Romania Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea companiei:
GENERALIáeste una dintre cele mai de renume companii de asigurari la nivel international, care ofera clientilor si partenerilor sai asigurari generale si de viata.á
In Romania, suntem in top 8 companii de asigurari, oferind clientilor nostri, persoane fizice si juridice, servicii de calitate si garantia unui brand care ne-a consacrat cand vine vorba de calitatea produselor si plata rapida a daunelor.á
Serviciile si produsele pe care le oferim acum sunt rezultatul unei lungi calatorii in timp, in decursul careia am construit impreuna imaginea si valorile pe care clientii, partenerii si angajatii le apreciaza astazi.

Responsabilitatile postului:
- Elaborarea, respectiv actualizarea documentatiilor tehnice actuariale pentru produsele de asigurari de viata;
- Validarea rezervelor tehnice necesare conform Solvency II si a standardelor de raportare ale grupului;
- Analiza si raportarea indicatorilor de profitabilitate pentru portofoliul de asigurari de viata, conform standardelor de raportare ale grupului;
- Implicarea in dezvoltarea de noi produse de asigurari de viata.

Cerintele postului:

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta: 1-3 ani in domeniul asigurarilor de viata (actuariat) - experienta in domeniul asigurarilor generale constituie un avantaj;
- Limbi straine - engleza: nivel avansat (citit, scris, vorbit);
- Certificare actuar - inregistrarea in Registrul actuarilor constituie un avantaj;
- Cunostinte foarte bune MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
- Cunostinte MS Access, SQL si Visual Basic constituie un avantaj.

Abilitati si competente:
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitati organizatorice si spirit de echipa;
- Abilitati excelente de comunicare;
- Atitudine orientata catre rezultate.

Va rugam sa trimiteti CV-urile la adresa de e-mailágabriela.binzar@generali.com.