Inspector subscriere asigurari

ASITO KAPITAL recruteaza Inspector subscriere asigurari

asito_yopmail.com_msur
Actualizat la: 2015-11-17
Valabil pana la: 2015-11-25

Compania ASITO KAPITAL Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Gestioneaza activitatile operationale legate de activitatea serviciului de subscriere si relatia companiei cu clientii si intermediarii de care este responsabil;
- Se ingrijeste ca fiecare cerere de oferta sa primeasca oferta corespunzatoare;
- Mentinerea relatiei de parteneriat cu brokerii arondati;
- Coopereaza si sustine directia vanzari cu informatiile disponibile pentru promovarea produselor companiei;
- Analiza periodica a activitatii de subscriere prin intermediul intermediarilor arondati si propunerea unor masuri pentru imbunatatirea acesteia.

Cerinte:
- Studii superioare (tehnice/ economice);
- Minim 2 ani experienta in asigurari generale;
- Cunostinte avansate Microsoft Office;
- Absolvirea unor programe de pregatire in domeniul asigurarilor reprezinta un avantaj;
- Limbi straine si grad de cunoastere: limba engleza – nivel mediu, limba italiana reprezinta un avantaj.

Abilitati:

- Abilitati/ calitati individuale: abilitati comerciale, perseverenta, seriozitate, integritate, spirit de observatie, inovatie, gandire structurata, corectitudine, flexibilitate la schimbari;
- Capacitate de subscriere in mod independent;
- Orientare puternica catre rezultate si competitivitate;
- Experienta in relatiile cu firmele de brokeraj;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa.

Ce oferim:
- O cariera de succes in cadrul unei companii care incurajeaza si stimuleaza profesionalismul si performanta;
- O echipa de management deschisa ideilor creative si concentrata pe dezvoltarea profesionala a angajatilor;
- Pachet salarial atractiv.

Data limita de depunere a candidaturilor este 25.11.2015. CV-urile vor fi trimise la adresa: hr@asitokapital.ro.