Sef Serviciu Subscriere

ASITO KAPITAL recruteaza Sef Serviciu Subscriere

asito_yopmail.com_msur
Actualizat la: 2015-11-17
Valabil pana la: 2015-11-25

Compania ASITO KAPITAL Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Managementul echipei de la Subscriere;
- Se ingrijeste ca fiecare cerere de oferta sa primeasca oferta corespunzatoare;
- Dezvoltare de produse/solutii noi;
- Acorda sprijin vanzarii;
- Pregateste oferte complexe atunci cand subordonatii nu au abilitatile si experienta necesare acestora;
- Dezvolta personalul din Subscriere in vederea cresterii abilitatilor acestuia de a oferta solutii tehnice complexe adaptate cerintelor clientilor;
- Contribuie activ la actualizarea/ elaborarea procedurilor/ normelor interne pentru reglementarea activitatii de subscriere.

Calificari:
- Studii: superioare (tehnice/ economice);
- Experienta/ vechime intr-o pozitie similara (ani): minim 3 ani asigurari generale;
- Absolvirea unui MBA/EMBA constituie un serios avantaj competitiv.

Cunostinte:

- Asigurari generale: legislatie specifica, produse (conditii, tarifare), piata/competitori, etc;
- Cunostinte avansate Microsoft Office;
- Limbi straine si grad de cunoastere: limba engleza – nivel mediu, o alta limba straina reprezinta un plus.

Alte cerinte:
- Abilitati/ calitati individuale: abilitati comerciale, perseverenta, seriozitate, integritate, spirit de observatie, inovatie, gandire structurata, corectitudine, flexibilitate la schimbari;
- Capacitate de subscriere in mod independent;
- Orientare puternica catre rezultate si competitivitate;
- Experienta in relatiile cu firmele de brokeraj;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa.

Ce oferim:
- Oportunitatea de a lucra intr-o companie in care persoana intr-adevar conteaza si nu este tratata ca o "resursa umana";
- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.

Data limita de depunere a candidaturilor este 25.11.2015. CV-urile vor fi trimise la adresa: hr@asitokapital.ro.