Sef Departament Managementul Riscului

LIG Insurance recruteaza Sef Departament Managementul Riscului

lig_yopmail.com_zk2s
Actualizat la: 2015-11-17
Valabil pana la: 2015-12-31

Compania LIG Insurance Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

LIG Insurance este o companie de asigurari non-viata, care combina pragmatismul si inovatia prin gama produselor de asigurare complete, pentru clienti corporate si clienti persoane fizice, acestea fiind eficiente atat din punct de vedere al costurilor, cat si al riscurilor asigurate

Responsabilitati:
- Revizuirea periodica a sistemului de stabilire a limitelor expunerii la risc si de monitorizare a acestora;
- Revizuirea anuala a politicilor de management al riscurilor si a metodologiei de masurare a expunerii la risc;
- Identificarea si evaluarea permanenta a riscurilor care pot afecta obiectivele societatii;
- Monitorizarea riscurilor legate de managementul activelor;
- Elaborarea anuala a raportului de management al riscurilor si determinarea profilului de risc al companiei;
- Participarea la programul de implementare a cerintelor de solvabilitate (Solvency II) stabilit in cadrul companiei.

Cerinte:
- Studii superioare;
- Experienta minim 3 ani in asigurari (din care 2 ani pe post in domeniul risc management);
- Limba engleza, italiana constituie avantaj;
- Cunostinte aprofundate Microsoft Office;
- Abilitati de comunicare, flexibilitate si capacitatea de adaptare si orientare in identificarea riscurilor.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Salariu motivant;
- Tichete masa;
- Mediu de lucru dinamic.

Candidatii interesati pot trimite CV si scrisoare de intentie pe adresa: office@liginsurance.ro.

Job Urgent