Inspector Risk (Property si Engineering)

CERTASIG recruteaza Inspector Risk (Property si Engineering)

certasig_yopmail.com_yran
Actualizat la: 2015-11-04
Valabil pana la: 2015-12-31

Compania CERTASIG Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Efectueaza inspectii de risc atat pentru subscrierea politelor de asigurare tip property & engineering & garantii, cat si pe parcursul derularii contractelor de asigurare;
- Recomanda incheierea politelor de asigurare cu excluderea anumitor riscuri in cazurile in care constata circumstante agravante cu ocazia efectuarii inspectiei de risc;
- Contribuie la dezvoltarea normelor si formularelor aferente inspectiilor de risc;
- Propune solutii si imbunatatiri pentru obiectivul ce se solicita a fi asigurat in vederea diminuarii riscului;
- Instruieste si consiliaza permanent forta de vanzare in efectuarea inspectiilor de risc pentru politele de asigurare tip property & engineering & garantii;
- Elaboreaza rapoarte aferente activitatii depuse;
- In functie de solicitari, participa la constatarea daunelor non-auto.

Cerinte:
- Studii superioare tehnice, de preferinta constructii (civile/instalatii) sau mecanica;
- Minimum 3 ani experienta in asigurari (inspectii de risc, constatari daune non-auto);
- Cunostinte tehnice privind obiectul asigurarilor tip property si engineering;
- Absolvirea unor programe de pregatire in domeniul asigurarilor reprezinta un avantaj major;
- Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu;
- Cunostinte de operare pe calculator (Ms Office, aplicatii specifice) – nivel mediu;
- Cunostinte limba engleza – nivel avansat.

Abilitati:
- Excelente abilitati de prioritizare si organizare a timpului;
- Capacitatea de a lucra sub presiune si in conditii de stres;
- Excelente abilitati de analiza si sinteza;
- Foarte bune abilitati de comunicare.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.

CV-urile vor fi trimise pe adresa: hr@certasig.ro

Job Urgent