Subscriitor Asigurari Bunuri si Engineering (Property & Engineering Underwriter)

CERTASIG recruteaza Subscriitor Asigurari Bunuri si Engineering (Property & Engineering Underwriter)

certasig_yopmail.com_yran
Actualizat la: 2015-10-20
Valabil pana la: 2015-10-31

Compania CERTASIG Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Intocmeste oferte si solutii tehnice de asigurare;
- Estimeaza si coteaza riscurile specifice asigurarilor de bunuri, conform normelor interne CertAsig;
- Acorda suport fortei de vanzari in vederea emiterii si gestionarii contractelor de asigurare;
- Analizeaza si propune solutii de raspuns la reclamatiile primite referitoare la asigurarile de care raspunde;
- Propune spre aprobare Sefului Serviciului Bunuri si Engineering, actiunile si masurile aplicabile pentru portofoliul de asigurari specific liniei de business (produse, pret, pozitionare) in vederea realizarii obiectivelor companiei si executa aceste actiuni;
- Contribuie activ la actualizarea/elaborarea procedurilor/normelor interne pentru reglementarea activitatii de subscriere;
- Se implica activ alaturi de Seful Serviciului Bunuri si Engineering in administrarea expunerii la riscurile catastrofale, colaboreaza cu alte departamente implicate, propune masurile necesare aplicabile activitatii de subscriere, management de produse si vanzari pentru mentinerea expunerii in limitele agreate;
- Propune si contribuie la organizarea activitatii de efectuare a inspectiilor de risc aferente liniilor de afaceri specifice claselor 8 si 9 practicate de catre societate.

Calificari:
- Studii: superioare (tehnice/economice);
- Experienta/vechime intr-o pozitie similara (ani):
   - minim 5 ani asigurari generale;
   - minim 3 ani asigurari Bunuri / Engineering.

Cunostinte:
- Asigurari generale: legislatie, produse (conditii, tarifare), piata/competitori, P&L analysis;
- Cunostinte avansate Microsoft Office.
- Limbi straine si grad de cunoastere: limba engleza - nivel avansat, o alta limba straina reprezinta un plus.

Alte cerinte:

- Abilitati/calitati individuale: perseverenta, seriozitate, integritate, spirit de observatie, inovatie, gandire structurata, corectitudine, flexibilitate la schimbari;
- Capacitate de subscriere in mod independent;
- Orientare puternica catre rezultate si competitivitate;
- Experienta in relatiile cu firmele de brokeraj;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.

Data limita de depunere a candidaturilor este 30.10.2015. CV-urile vor fi trimise pe adresele: office@certasig.ro sau hr@certasig.ro.

Job Urgent