Sef Serviciu IT

ASITO KAPITAL recruteaza Sef Serviciu IT

asito_yopmail.com_msur
Actualizat la: 2015-07-28
Valabil pana la: 2015-08-31

Compania ASITO KAPITAL Nivel cariera Peste 3 Ani Exp
Cerinte:
  • studii superioare in domeniul informatic;
  • minim 3 ani vechime in domeniul IT;
  • cunostinte baze de date Oracle SQL (interogari, update-uri, rapoarte etc);
  • cunostinte necesare administrarii unei retele de calculatoare - Servere Windows 2008, Active Directory, File Server,Print Server etc.;
  • cunostinte servicii de retea (mail, www, ftp, dns, dhcp, etc.), TCP/IP, routare, subneting, switching, vlan-uri;- cunostinte Windows si Office;
  • cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
  • cunoasterea softului IRIS reprezinta un avantaj.
Responsabilitati principale:
  • administreaza ERP specific domeniului in asigurari;
  • dezvolta noi functionalitati in aplicatiile companiei, in functie de cerintele aparute;
  • administreaza toate bazele de date ale societatii si asigura securitatea, integritatea si actualizarea continutului bazelor de date;
  • depanare hardware si software a PC-urilor si a altor echipamente IT;
  • administreaza paginile web ale companiei si a oricarui alt tip de prezenta online;
  • administreaza si intretine serverul companiei (backup periodic);
  • help desk pentru angajatii companiei.
Ce oferim:
  • pachet salariat atractiv;
  • o cariera de succes in cadrul unei companii in dezvoltare care incurajeaza si stimuleaza profesionalismul si performanta;
  • o echipa de management deschisa ideilor creative si concentrata pe dezvoltarea profesionala a angajatilor.
Va rugam sa trimiteti CV si scrisoare de intentie pe adresa hr@asitokapital.ro. Vor fi contactati numai candidatii care corespund profilului nostru de cerinte.