Account Manager

GrECo JLT Romania GmbH Viena recruteaza Account Manager

greco_yopmail.com_dm4f
Actualizat la: 2015-07-28
Valabil pana la: 2015-08-31

Compania GrECo JLT Romania GmbH Viena Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Tipul ofertei - Full time
Nivel cariera - minim 4 ani experienta in bransa asigurarilor sau cea economica, bancara sau vanzari B2B
Oras(e) - Cluj - Napoca

DESCRIEREA POSTULUI (atributii principale):

  • realizarea target-ului individual de venituri nete alocat de angajator
  • retinerea clientilor existenti
  • identificarea de noi clienti si dezvoltarea clientilor existenti, prin contactare potentiali clienti, participare la intalniri, propunere solutii de asigurare sau servicii

CERINTE:

  • studii superioare
  • maxim 4 ani experienta in bransa asigurarilor sau cea economica, bancara sau vanzari B2B
  • certificat de calificare / pregatire profesionala in asigurari, conform cerinte legale
  • cunostinte operare calculator (Word, Excel, Powerpoint, Internet)
  • cunostinte limba engleza - minim nivel intermediar
  • negociere si persuasiune
  • comunicare (verbala si in scris); coerenta in exprimare
  • orientare catre clienti
  • orientare catre rezultate si indeplinire deadline-uri
  • responsabilitate
  • auto- organizare si planificare
  • flexibilitate
  • rezistenta la stres
  • permis auto, categoria B

BENEFICII OFERITE:

  • Pachet salarial atractiv
  • Bonusuri in functie de performante

CV-urile se pot transmite la adresa de e-mail e.simionescu@ro.greco.eu. Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Job Urgent