Key Accounts Manager

Anonim recruteaza Key Accounts Manager

anonim_yopmail.com_GPU5
Actualizat la: 2015-06-09
Valabil pana la: 2015-06-30

Compania Anonim Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Locatie:
- Bucuresti.

Obiectivul principal:
- Mareste portofoliul de clienti al companiei, identifica noi posibilitati de exploatare a pietei de profil.

Beneficii:
Contract de munca cu salariu fix si parte variabila din comisioane;
- Bonuri de masa;
- Laptop si telefon de serviciu.

Responsabilitati:
- Implementeaza strategia de vanzari, in concordanta cu politicile de vanzari si marketing aplicate la un moment dat de catre companie;
- Asigura relationarea cu factorii de decizie din companiile partenere/ potential partenere;
– Contribuie la indeplinirea normei de vanzari atat in ceea ce priveste numarul de contracte, cat si cifra de afaceri, obiectivul fiind cresterea acesteia;
– Mareste portofoliul de clienti al companiei, identifica noi posibilitati de exploatare a pietei de profil;
– Monitorizeaza si analizeaza piata si concurenta;
– Informeaza ierarhic privind problemele sesizate de clienti si ii informeaza pe acestia asupra modului de rezolvare a respectivelor probleme.

Cerinte:
- Studii superioare cu profil economic;
– Experienta in vanzari B2B: minim 3 ani;
– Experienta in vanzarea produselor financiar/ bancare si in abordarea potentialilor de tip Key Accounts/ Large Accounts, constituie un avantaj;
- Detinerea unui portofoliu de clienti Key Accounts/ Large Accounts;
– Abilitati foarte bune de comunicare, organizare, planificare si de convingere;
– Siguranta si eficacitate in operarea PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet);
- Disponibilitate la deplasare;
– Limba engleza – nivel mediu

Abilitati si competente:
- Comunicare excelenta la nivel de factori decizionali din companiile partenere/ potential partenere;
- Gandire strategica;
- Planificare si organizare;
- Negociere si vanzare;
- Perseverenta;
- Eficienta in abordarea si aplicarea de strategii.

Va rugam sa trimiteti CV-urile dumneavoastra la adresa de e-mail angajare@mxp.ro. Doar persoanele selectionate vor fi contactate pentru un interviu. Termenul de trimitere a CV-urilor este vineri, 30.06.2015, inclusiv.

Job Urgent