Director Vanzari

CARPATICA Asig recruteaza Director Vanzari

carpatica_yopmail.com_hdvr
Actualizat la: 2015-06-09
Valabil pana la: 2015-07-31

Compania CARPATICA Asig Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Cerinte:
- Studii superioare absolvite;
- Minimum 3 ani experienta de management in vanzari;
- Gandire analitica si structurata, orientata catre rezultate;
- Abilitati de organizare, coordonare si negociere;
- Capacitate de a evalua si de a lua decizii prompte;
- Abilitati de comunicare (vorbit, scris, expunere si sustinere);
- Tehnici de vanzare directa si indirecta;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel);
- Permis conducere si disponibilitate pentru deplasari.

Responsabilitati:
- Elaboreaza si urmareste realizarea planului de vanzari si profit;
- Implementeaza politicile de vanzari ale societatii;
- Supervizeaza si analizeaza activitatile desfasurate de personalul din subordine in vederea realizarii obiectivelor propuse;
- Organizeaza structura de vanzare a companiei pentru maximizarea rezultatelor;
- Realizeaza strategiile de vanzare si asigura aplicarea acestora;
- Instruieste si evalueaza periodic activitatea personalului din subordine;
- Monitorizeaza piata si concurenta;
- Identifica, oferteaza si negociaza contractele cu clientii mari;
- Elaboreaza si implementeaza sistemul de salarizare si bonificare a fortei de vanzari;
- Elaboreaza si implementeaza grila de comisionare intermediari.

Abilitati si competente:
- Orientare catre rezultate;
- Planificare si organizare;
- Negociere si vanzare;
- Comunicare;
- Leadership.

Asteptam CV-urile dumneavoastra pe adresa de e-mail simona.alaman@carpaticaasig.ro

Job Urgent