Inspector Specialitate Daune

PAID Romania recruteaza Inspector Specialitate Daune

paid_yopmail.com_z6bw
Actualizat la: 2015-02-16
Valabil pana la: 2015-03-31

Compania PAID Romania Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Responsabilitati:
- Verifica constatarile tehnice efectuate de catre asiguratorii autorizati sa practice asigurari de catastrofa, precum si modul de evaluare si de stabilire a cuantumului despagubirii;
- Urmareste constituirea, actualizarea si eliberarea rezervei de dauna;
- Solicita expertize tehnice daca sunt necesare in instrumentarea dosarelor de dauna;
- Intocmeste referate de plata aferente dosarelor de dauna;
- Analizeaza periodic situatia dosarelor de dauna nesolutionate si propune masuri pentru lichidarea acestora;
- Intocmeste documentatia necesara raportarilor catre ASF;
- Raspunde de rezolvarea reclamatiilor specifice activitatii de despagubire.

Cerinte:
- Studii superioare de specialitate;
- Experienta minim 3 ani in instrumentarea dosarelor de dauna non-auto;
- Cunostinte privind legislatia si reglementarile in vigoare in domeniul asigurarilor;
- Cunostinte de limba engleza - nivel avansat;
- Cunostinte avansate MS Office (Excel, Word, Power Point);
- Foarte bune abilitati de analiza si sinteza;
- Foarte bune abilitati de relationare si de comunicare.

Cei interesati pot trimite CV-ul pe adresa de email office@paidromania.ro. Doar persoanele selectionate vor fi contactate pentru un interviu.